2015-08-14 Savivaldybių paslaugos – internetu

E. pristatymo sistema Lietuvoje jau naudojasi per pustrečio šimto įvairių institucijų, verslo organizacijų. Prie šios sistemos aktyviai jungiasi ir šalies gyventojai.

Šios sistemos privalumais įsitikinti galės dar daugiau interneto vartotojų, kai bus užbaigtas Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) vykdomas Centralizuoto savivaldybių paslaugų perkėlimo į elektroninę erdvę projektas. Įgyvendinus šį projektą šalies gyventojai savivaldybių teikiamas paslaugas galės gauti daug paprasčiau ir patogiau – tiesiog internetu.

El. paslaugos – per E. pristatymo sistemą

„LSA vykdomas projektas leis į elektroninę erdvę perkelti iš viso 65 įvairias savivaldybių teikiamas paslaugas. Iki šiol norint jomis pasinaudoti reikėdavo patiems atvykti į savivaldybes", – sako LSA direktorė Roma Žakaitienė.

Per E. pristatymą bus galima gauti leidimą įrengti išorinę reklamą, savivaldybės veiklos dokumentų kopijas ir išrašus, pažymas apie gyvenamosios patalpos savininkui savo gyvenamąją vietą deklaravusius asmenis, savivaldybės galės priimti ir nagrinėti skundus bei pranešimus ir kt. R. Žakaitienės teigimu, tais atvejais, kai elektroninės paslaugos pagalba išduodamas leidimas ar  licencija turi būti pristatytas registruotu būdu, taip pat bus naudojama E. pristatymo sistema.

Patogu ir gyventojams, ir verslui

LSA įgyvendinamas projektas leis visas savivaldybių paslaugas patogiai pasiekti per vieną – E. pristatymo sistemą. Viena sistema leis suvienodinti ir maksimaliai supaprastinti skirtingų savivaldybių teikiamas el. paslaugas, kurios gyventojams ir verslininkams taps prieinamos visą parą, jiems patogiu laiku.

Gyventojams ir įmonėms užsisakius el. paslaugą, sumažės poreikis pateikti papildomus dokumentus, kadangi savivaldybės automatiškai gaus reikalingų duomenų patikrinimo paketą iš sistemos. Be to, bus sukurta papildoma sistemos versija anglų kalba, padėsianti visas elektronines paslaugas lengviau pasiekti ne tik Lietuvos gyventojams.

Milijoninė nauda

Tarptautinės konsultacijų bendrovės atliktų skaičiavimų duomenimis, sėkmingai įgyvendinus el. paslaugų projektą, bus sukurta ekonominė nauda, kurios grynoji vertė turėtų siekti beveik 7 mln. eurų.

Administracines paslaugas perkėlus į elektroninę terpę, efektyvesni taps paslaugų teikimo procesai, o savivaldybių, įvairių institucijų darbuotojams reikės atlikti mažiau duomenų patikrinimų. Nebereikės rengti raštų ar skambinti, norint informuoti paslaugos gavėją apie sprendimą dėl paslaugos gavimo.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius atkreipia dėmesį, kad E. pristatymo ir elektroninių paslaugų projektai puikiai papildys vienas kitą.

„E. pristatymas papildo el. paslaugų sistemą ir daro ją dar patogesne gyventojams bei savivaldybėms.  Dokumentai realiu laiku keliaus tiesiai į elektroninę pašto dėžutę, nebereikės atlikti jokių kitų veiksmų ar kelias dienas laukti užsakytų dokumentų. Abi šios paslaugos kartu prisideda prie dar modernesnio viešojo sektoriaus kūrimo", – aiškina R. Sinkevičius.