2015-08-14 Aktyviausiems E. pristatymo naudotojams – klevų sodinukai

Vilniaus centriniame pašte rugpjūčio 13 dieną vykusio renginio metu Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius ir Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė įteikė klevų sodinukus aktyviausiai E. pristatymo sistemą naudojančioms organizacijoms.

Medelių sodinukai simbolizuoja švaresnę ateities aplinką, kadangi E. pristatymo sistema leidžia taupyti ne tik gyventojų ir institucijų laiką bei vidinius resursus, bet ir tausoja aplinką – prisijungus prie šios sistemos bereikia spausdinti šūsnis dokumentų ir pristatyti juos institucijoms, valdžios įstaigoms ar gyventojams.

Būtent todėl aktyviausiai E. pristatymą naudojančioms organizacijoms, tarp kurių buvo valstybinė įmonė Lietuvos oro uostai,  Nacionalinė žemės agentūra prie ŽŪM, Policijos departamentas prie VRM ir kt., įteiktos išsaugoma aplinką ir švaresnę aplinką ateityje žymintys klevų sodinukai.

„Džiaugiuosi, kad šia sistema naudojasi jau keli šimtai valstybinių įmonių, institucijų ir šalies organizacijų. Noriu padėkoti aktyviausioms sistemos naudotojoms bei naujai prisijungusioms, kad naudodamiesi E. pristatymo sistema jūs ne tik taupote laiką, savo organizacijų resursus, bet ir tausojate gamtą", – sakė Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, kviesdamas pasodinti simbolinį medelį prie savo organizacijos durų, nes jis kasdien primins įsipareigojimą ateities kartoms gyventi švaresnėje aplinkoje.

Prie E. pristatymas sistemos netrukus prisijungs ir dauguma savivaldybių – dešimtis el. savivaldybių paslaugų bus galima gauti tiesiog internetu. Nebereikės specialiai vykti į savivaldybės ir pateikti papildomus dokumentus, nes savivaldybės juos automatiškai patikrinimui gaus per e. pristatymo sistemą.

E. pristatymo sistemos partneris Lietuvos paštas pastebi, kad šios sistemos privalumus atranda vis daugiau valstybinių institucijų ir šalies gyventojų.

„E. pristatymo potencialas išnaudojamas dar ne visu pajėgumu, todėl labai svarbu, kad kuo daugiau interneto ir tradicinių viešųjų bei kitų paslaugų vartotojų naudotųsi būtent elektroniniais kanalais. Kodėl tai naudinga ir patogu? E. pristatymo sistema leidžia tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenimis realiu laiku apsikeisti oficialia informacija – dokumentais, įvairiais išrašais, pažymomis ir pan. Ši sistema taupo laiką ir pinigus – jums nebereikia skubėti į paštą, kad išsiųstumėte ar atsiimtumėte registruotąjį laišką. Tą galite padaryti tiesiog prisijungę prie e. pristatymo sistemos", – kalbėjo Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

L.  Minderienė džiaugėsi planuojamu bendradarbiavimu su Policijos departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos. Policijos departamentui prisijungus prie e. pristatymo sistemos ateityje bus galima dalį pažymų ir dokumentų atsiimti ar pristatyti tiesiog internetu per E. pristatymas sistemą.