2015-08-06 Sąmoningumui apie aplinkosaugą didinti – el. parašo juostelė

Greitėjant gyvenimo tempui, didėjant žmonių mobilumui, vis daugiau paslaugų keliasi į internetą. Dėl to kur kas paprasčiau dirbti ir įvairius reikalus tvarkyti fiziškai nebevykstant į įvairias institucijas, pvz., „SoDrą", savivaldybes, policiją ir t. t., o tiesiog internetu.

E. pristatymas leidžia įvairius oficialius dokumentus siųsti saugiai, greitai, patogiai ir taupiai.

Sugadinama apie 1,5 tūkst. popieriaus lapų kasmet

Įvairi statistika rodo, jog kasdien atsispausdindami vos po 5 puslapius per metus sunaudotume tiek popieriaus, kiek jo pagaminama iš ketvirtadalio medžio. Ir į šiuos skaičiavimus neįtraukiama duomenų, kiek popieriaus kiekvieną dieną visame pasaulyje tiesiog sugadinama. Pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose darbuotojas kasdien vidutiniškai sugadina apie 6 puslapius, arba 1 410 puslapių per metus.

Mažai kam žinoma, kad tonai popieriaus pagaminti reikia tiek pat energijos, kiek ir gaminant toną plieno, o iš visų pasaulyje kertamų miškų net penktadalis keliauja į popieriaus pramonę. Projekto „Conseratree" skaičiavimais, vienai tonai biuro popieriaus pagaminti sunaudojami maždaug 24 medžiai.

Nepaisant šios statistikos, portalo ecology.com duomenimis, popieriaus sunaudojimas pasaulyje per pastaruosius 40 metų išaugo 400 procentų. Apskritai popierius kai kuriose šalyse sudaro apie 40 proc. visų buitinių atliekų.

Palaikymui išreikšti – el. parašo juostelė nemokamai

Projekto e. pristatymas valdytoja – LR susisiekimo ministerija drauge su Informacinės sistemos tvarkytoju – Informacinės visuomenės plėtros komitetu prie Susisiekimo ministerijos kviečia visus Lietuvos gyventojus, įstaigas, įmones ir organizacijas aktyviau naudotis e. pristatymo paslaugomis.

„E. pristatymo projektui remti ir sąmoningumui aplinkosaugos srityje didinti mes parengėme specialią elektroninio parašo juostelę, kurią kviečiame naudoti visus Lietuvos žmones. Ją tereikia įsikelti į savo naudojamo elektroninio pašto sistemos parašo (signature) laukelį", – sako Rytis Kalinauskas, Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus pavaduotojas.

Kur gauti el. parašo juostelę?

El. parašo juostelę galite parsisiųsti iš čia

Kaip pasikeisti el. parašo juostelę?

„Microsoft Outlook" sistemoje parašą galite pasikeisti sekdami šias nuorodas: File > Options > Mail > Signatures.