2015-08-06 Aktyviausiems e. pristatymo sistemos naudotojams – medeliai dovanų

E. pristatymo sistema Lietuvoje jau naudojasi per pustrečio šimto įvairių įmonių, valstybės institucijų, savivaldybių ir kitų organizacijų. Sistemą taip pat išbandė nemažai Lietuvos gyventojų, tačiau jos privalumų dar neįvertino daugelis mūsų šalies internautų.

Siekdama didinti e. pristatymo sistemos naudotojų skaičių Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos paštu, skelbia konkursą, kuriuo skatins įmones, įstaigas ir organizacijas aktyviau naudotis e. pristatymo paslaugomis.

Aktyviausioms organizacijoms dovanos medžius

Rugpjūčio pradžioje ėmus veikti naujajai e. pristatymo sistemos versijai, dvi savaites bus sekama naudojimosi e. pristatymu statistika ir atrenkami aktyviausi sistemos naudotojai.

„Aktyviausioms organizacijoms, – tiek naujai prisijungusioms, tiek jau besinaudojančioms e. pristatymo sistema, – padovanosime medelių – liepų. Taip norime atkreipti dėmesį, kad e. pristatymo sistema taupo ne tik paslaugos naudotojų laiką ir pinigus, pavyzdžiui, skiriamus popieriui, dokumentų spausdinimui biure ar siuntimui, bet ir prisideda prie gamtos tausojimo", – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.  

E. pristatymo valdytojas paslaugos populiarinimo akciją surengė siekdamas paraginti sistemos naudotojus aktyviau naudotis e. pristatymo galimybėmis ir atkreipti organizacijų vadovų dėmesį į aplinkosaugos problemas.

Aktyviausiai e. pristatymo sistema naudojančių organizacijų vadovai kartu su žiniasklaidos atstovais į renginį bus pakviesti rugpjūčio viduryje.

Džiaugiasi taupydami laiką ir pinigus

Sistemos naudotojai patogumą įvardija kaip vieną didžiausių e. pristatymo privalumų.

„E. pristatymas labai palengvina mūsų darbą, nes nebereikia skenuoti gaunamų ir siunčiamų dokumentų", – pasakoja Rita Bytautaitė, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vedėja.

Ją džiugina ir tai, kad siunčiama ir gaunama informacija perduodama iškart. Be to, savivaldybė sutaupo kanceliarinėms reikmėms skiriamų lėšų.

Efektyvesnį įmonės lėšų naudojimą mini ir valstybės įmonės Lietuvos oro uostai sekretoriato specialistė Rasa Cibienė. Ji nurodo ir kitus paslaugos privalumus:

„E. pristatymas mūsų darbe patogus ir tuo, kad dokumento adresatas iš karto gauna siuntą – sistema fiksuoja, kada adresatas gavo ir perskaitė laišką. Be to, siuntimas e. pristatymo būdu prilygsta registruotojo laiško siuntimui, tad popierinių dokumentų nebereikia pakartotinai siųsti paštu", – teigia  R. Cibienė.

Pašnekovė pasakoja, kad sistema naudotis labai paprasta – tereikia turėti įgaliojimą ir elektroninį parašą arba prisijungimą per internetinį banką.

Įdomūs faktai apie liepas:

  • Mažalapė liepa Lietuvos miškuose auga natūraliai, o parkuose iš viso rastume per dešimtį įvairių liepų rūšių.
  • 1588-aisiais išleistas Lietuvos Statutas draudė naikinti liepynus.
  • Lietuvių tautosakoje liepos yra tarp dažniausiai minimų medžių.
  • Mūsų protėviai nuo seniausių laikų garbino kai kurias medžių rūšis. Jie manė, kad medžiai, kaip ir žmogus, turi sielą, širdį, jaučia skausmą, o iš sužeisto medžio ima tekėti „kraujas".
  • Analogiškai suvokiama bei gerbiama buvo ir mažalapė liepa.